SZKOLNE TARGI EDUKACYJNE

W dniu dzisiejszym uczniowie gimnazjum mieli okazję spotkać się z przedstawicielami szkół ponadgimnazjalnych.

Wśród „szczęśliwej trzynastki” swoją ofertę prezentowały nastę™pujące szkoły: Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego z Mokrzeszowa, Zespół Szkół Ogólnokształcących ze Świebodzic, Zespół Szkół ze Szczawna Zdroju, z Wałbrzycha: III Liceum Ogólnokształcące, Rzemieślnicza Zasadnicza Szkoła Zawodowa, Zespół Szkół Nr 1, Zespół Szkół Nr 2, Zespół Szkół Nr 4, Zespół Szkół Nr 5, Zespół Szkół Nr 7, Zespół Szkół Politechnicznych „Energetyk”, Zespół Szkół Techniczno-Budowlanych, Zespół Szkół Zawodowych Specjalnych.

Atrakcji było „co niemiara”. Można było zobaczyć na żywo proces powstawania jadalnych dekoracji stołu, zmienić fryzurę i „zrobić oko”. Mieliśmy okazję podpatrywać w akcji czołg aktywnie uczestniczący w akcji promowania szkoły i broniący dostępu do „najprawdziwszych” karabinków.

Była również loteria zorganizowana przez ZS Nr 5. Uczniowie, którzy podbili „w automacie” ulotkę o szkole i do ozdobnej torebki wrzucili kartkę z imieniem i nazwiskiem o godzinie 14 brali udział w losowaniu atrakcyjnych nagród – mp4.

Z ulotkami w rękach, informacjami zdobytymi w trakcie rozmów i oglądania prezentacji multimedialnych przygotowanych przez szkoły uczniowie gimnazjum udali się do domów.

Mam nadzieję, że dzięki dzisiejszym targom łatwiej będzie im zdecydować o dalszej karierze edukacyjnej.